Atlas obrazów Mnemosyne

Długo oczekiwane tłumaczenie najważniejszego dzieła Aby'ego Warburga - jednego z największych wizjonerów w dziejach badań nad kulturą.

Fundacja SPLOT na Photo Fringe 2014

Mogą być zrobione z worków z piaskiem, podziurawionych wiader, niepotrzebnych cegieł, zepsutych krzeseł. Choć karykaturalne i  prowizoryczne, ich autorytet jest wielki. To fantazyjne konstrukcje, dzięki którym bezpłatne miejsce parkingowe pozostanie nietknięte.

obraz/ciało – już jest!

Obraz/ciało to zbiór tekstów prezentujących wybrane zagadnienia z obszaru trwającej od kilku dekad dyskusji o obrazie. Publikacja stanowi podsumowanie zainicjowanego w 2009 roku w Krakowie projektu dyscypliny/sztuki (Fundacja SPLOT, Bunkier Sztuki, Małopolski Instytut Kultury), którego celem było stworzenie przestrzeni debaty, a nierzadko również sporu, na polu filozofii i teorii sztuki.